przychodnia stawiszyn

Rakotwórczy wirus HPV

Szanowni Państwo.

Jako lekarz sprawujący opiekę nad Państwa córką kieruję się nie tylko obowiązkiem, ale również szczerą troską o zdrowie Państwa córki. Dlatego też, informuję o możliwości ochrony przed jedną z najgroźniejszych chorób kobiecych - rakiem szyjki macicy. Rak szyjki macicy jest drugim pod względem śmiertelności, nowotworem wśród kobiet na świecie, a w Polsce zabija aż 5 kobiet dziennie!

Wbrew panującej opinii, rak szyjki macicy nie jest chorobą dziedziczną. Główną przyczyną i koniecznym czynnikiem rozwoju tej choroby są rakotwórcze typy wirusa HPV. Wirus ten jest realnym zagrożeniem, gdyż łatwo się przenosi i jest bardzo powszechny. Szacuje się, że ponad 80% kobiet może ulec zakażeniu tym wirusem przynajmniej raz w ciągu swego życia.

Rozwój współczesnej medycyny pozwolił opracować szczepionki, które chronią przed rakotwórczymi typami wirusa HPV. Od 2008 roku szczepienia te znajdują się w Programie Szczepień Ochronnych, jako szczepienia zalecane. Szczepienia te sa płatne.

Chcę zwrócić Państwa uwagę na trzy powody, dla których warto właśnie teraz zaszczepić córkę przeciwko rakotwórczym typom wirusa HPV:

  1. Szczepienie w młodym wieku generuje najwyższy poziom przeciwciał, czyli najlepiej stymuluje i przygotowuje układ odpornościowy do walki z wirusem HPV, dlatego tak ważne jest, by decyzja o szczepieniu było podjęta jak najwcześniej po tym jak dziewczynka osiągnie wiek rekomendowany do szczepienia ( 12 rok życia).
  2. Najlepszy efekt osiągamy szczepiąc zanim dojdzie do pirwszego kontaktu z wirusem HPV.
  3. Szczepienie to inwestycja w najcenniejszą wartość życia - zdrowie.

Państwa córka osiągnęła już wiek, w którym można wykonać szczepienie przeciwka wirusowi HPV, który powoduje raka szyjki macicy. Należy jednak pamiętać, że optymalną formą profilaktyki jest połączenie szczepienia z regularnymi badaniami cytologicznymi wykonywanymi w wieku dorosłym.

Jako lekarz od lat wykonuję szczepienia ochronne u dzieci. Szczepiąc dziewczynki przeciwko rakotwórczym typom wirusa HPV mam głębokie przekonanie, że to pozwoli w przyszłości zminimalizować ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy.

Dletego serdecznie zapraszam do umówienia wizyty w najbliższym czasie w naszej przychodni. Podczas wizyty przedstawię szerzej temat dotyczący profilaktyki rak szyjki macicy oraz kwestie możliwości zaszczepienia przeciwko rakotwórczym typom wirusa HPV, a także odpowiem na wszelkie dodatkowe pytania. Czekam na Państwa wizytę.

                                                                                                            Kierownik Przychodni Lekarskiej w Stawiszynie.

Czy chcecie Państwo aby pokój zabiegowy dla dzieci miał na ścianach postacie z bajek?

tak
nie
nie wiem
opieka zdrowotna stawiszyn nasza przychodnia

Dane kontaktowe:

Przychodnia Lekarska w Stawiszynie
ul. Starościńska 11
62-820 Stawiszyn

Telefon:

+48 62 752 80 20
tel. kom. 693 999 263

E-mail: przychodnia@przychodnia-stawiszyn.pl

Wykonanie strony:
https://www.eniteo.pl